Srpnové vydání mého měsíčního periodika.
V minulém maturitním vydání filmového kroužku jsem psal, že už tyto tipy přestanu psát. Díval jsem se ale pod tag filmy na čtenost těchto článků a byl jsem příjemně překvapen. Co mě ale prvně motivovalo k napsání dalšího dílu, tak to bylo hlavně množství kvalitních filmů, které jsem v poslední době shlédnul. A navíc mám nutkání někomu doporučovat kvalitní filmy a hodnocení na csfd mě nějak neuspokojuje.
Poslední filmový kroužek z listopadu.
Srpnová pětka
Filmy jsem se pokusil seřadit podle toho, jak se mi líbily, první je ten nejlepší.
- The Fountain ; Režie: Darren Aronofsky ; USA, 2006
Jak píše komentátor Gemini na CSFD: „Fontána je dalším z filmů, o kterých spolu můžeme mluvit hodiny a hodiny, které budeme hodnotit stejně vysoko a prostě si nebudeme rozumět."
Tento film je jasnou špičkou v mém srpnovém výběru. Doporučuji si tento film nechat na nějakou příhodnou dobu, jinak z něj nic mít nebudete. Pokud možno někdy k večeru, v klidu, né pod vlivem alkoholu a s chutí na myšlenkově náročný film.
Nějakou dobu vám bude trvat, než film pochopíte. Mě došly hlavní metafory poměrně rychle, i když asi spíš náhodou.
- A Good Year ; Režie: Ridley Scott ; USA, 2006
Tento film je od toho předešlého z úplně jiného soudku. I tady vám můžu slíbit, že času stráveného u obrazovky nebudete litovat.
Film je o velmi úspěšném investorovy, který pracuje pro jednu vysoce postavenou společnost. Těží přitom z rad, které dostal v mládí od svého strýčka. Tyto rady přitom připomínají ty z knihy Bohatý táta chudý táta. Mladí investoři se určitě mohou z filmu něco naučit. Především se však jedná o kvalitní komedii, nikoliv však bezduchou. Donutí člověka zamyslet se nad smyslem života.
- A Moment to Remember ; Režie: John H. Lee ; Jižní Korea, 2004
Jestli nemáte rádi romantiku, tak tento film pro vás nebude správná volba. Tohle ale není čistě romantický film a jezde nastíněn např. problém mezispolečenského vztahu. Hlavním tématem je ale Alzheimerova choroba, která se u hlavní hrdinky postupně projevu. Teď už jsem vám ale řekl moc.
Nemám moc rád Japonce či Japonky - ani vzhledově ani mentalitou. Tady to ale není tak hrozné.
- Superhero Movie ; Režie: Craig Mazin ; USA, 2008
Na CSFD tato parodie (především) na Spidermana sice nezískala valné hodnocení, mě se však líbila. A není to jenom kvůli hlášce umírajícího otce hlavního hrdiny: „Prodej akcie Googlu, jsou bezcenné."Pravda, je tu pár nudně-trapně-ohraných pasáží jako např. prdící babička, ale vydařených vtipných obrazů také naleznete požehnaně.
Ačkoliv předešlé filmy byste měli sledovat s určitou kulturou, tohle je jasný odpočinkový film. Ideální po propité noci.
- Wargames: The Dead Code ; Režie: Stuart Gillard ; USA, 2008
Tohle je doslova smrtelnej film pro jakéhokoliv technika. Např. tam lidé komunikují s počítačem tím způsobem, že prostě píšou anglicky. Vysvětlí mu situaci a on to pak pořeší.
Herci se občas chovají naproste nevysvětlitelně. Např. hlavní hrdinka se po vyskytnutí problému chová racionálně, vyrovnaně a najednou se z ničeho nic sesype hrdinovy na rameno. V tuhle chvíli jsem jenom s otevřenou pusou nahlas říkal: „Cože?"
Zápletka též absurdní. Divím se, že něco takovýho vůbec někdo může napsat. Radši to ani nebudu psát, mohlo by to znít zajímavě a vy byste se pak na to podívali.A nebo víte co? Podívejte se na to, třeba se aspoň zasmějete.
Abych nekončil brakem, připomenu ještě film Gone, Baby, Gone, na který jsem už upozorňoval někdy v květnu.
nekomentováno