Srpnové vydání mého měsíčního periodika.
V minulém maturitním vydání filmového kroužku jsem psal, že už tyto tipy přestanu psát. Díval jsem se ale pod tag filmy na čtenost těchto článků a byl jsem příjemně překvapen. Co mě ale prvně motivovalo k napsání dalšího dílu, tak to bylo hlavně množství kvalitních filmů, které jsem v poslední době shlédnul. A navíc mám nutkání někomu doporučovat kvalitní filmy a hodnocení na csfd mě nějak neuspokojuje.
Poslední filmový kroužek z listopadu.
Srpnová pětka
Filmy jsem se pokusil seřadit podle toho, jak se mi líbily, první je ten nejlepší.
- The Fountain ; Režie: Darren Aronofsky ; USA, 2006
Jak píše komentátor Gemini na CSFD: „Fontána je dalším z filmů, o kterých spolu můžeme mluvit hodiny a hodiny, které budeme hodnotit stejně vysoko a prostě si nebudeme rozumět."
Tento film je jasnou špičkou v mém srpnovém výběru. Doporučuji si tento film nechat na nějakou příhodnou dobu, jinak z něj nic mít nebudete. Pokud možno někdy k večeru, v klidu, né pod vlivem alkoholu a s chutí na myšlenkově náročný film.
Nějakou dobu vám bude trvat, než film pochopíte. Mě došly hlavní metafory poměrně rychle, i když asi spíš náhodou.
- A Good Year ; Režie: Ridley Scott ; USA, 2006
Tento film je od toho předešlého z úplně jiného soudku. I tady vám můžu slíbit, že času stráveného u obrazovky nebudete litovat.
Film je o velmi úspěšném investorovy, který pracuje pro jednu vysoce postavenou společnost. Těží přitom z rad, které dostal v mládí od svého strýčka. Tyto rady přitom připomínají ty z knihy Bohatý táta chudý táta. Mladí investoři se určitě mohou z filmu něco naučit. Především se však jedná o kvalitní komedii, nikoliv však bezduchou. Donutí člověka zamyslet se nad smyslem života.
- A Moment to Remember ; Režie: John H. Lee ; Jižní Korea, 2004
Jestli nemáte rádi romantiku, tak tento film pro vás nebude správná volba. Tohle ale není čistě romantický film a jezde nastíněn např. problém mezispolečenského vztahu. Hlavním tématem je ale Alzheimerova choroba, která se u hlavní hrdinky postupně projevu. Teď už jsem vám ale řekl moc.
Nemám moc rád Japonce či Japonky - ani vzhledově ani mentalitou. Tady to ale není tak hrozné.
- Superhero Movie ; Režie: Craig Mazin ; USA, 2008
Na CSFD tato parodie (především) na Spidermana sice nezískala valné hodnocení, mě se však líbila. A není to jenom kvůli hlášce umírajícího otce hlavního hrdiny: „Prodej akcie Googlu, jsou bezcenné." Pravda, je tu pár nudně-trapně-ohraných pasáží jako např. prdící babička, ale vydařených vtipných obrazů také naleznete požehnaně.
Ačkoliv předešlé filmy byste měli sledovat s určitou kulturou, tohle je jasný odpočinkový film. Ideální po propité noci.
- Wargames: The Dead Code ; Režie: Stuart Gillard ; USA, 2008
Tohle je doslova smrtelnej film pro jakéhokoliv technika. Např. tam lidé komunikují s počítačem tím způsobem, že prostě píšou anglicky. Vysvětlí mu situaci a on to pak pořeší.
Herci se občas chovají naproste nevysvětlitelně. Např. hlavní hrdinka se po vyskytnutí problému chová racionálně, vyrovnaně a najednou se z ničeho nic sesype hrdinovy na rameno. V tuhle chvíli jsem jenom s otevřenou pusou nahlas říkal: „Cože?"
Zápletka též absurdní. Divím se, že něco takovýho vůbec někdo může napsat. Radši to ani nebudu psát, mohlo by to znít zajímavě a vy byste se pak na to podívali. A nebo víte co? Podívejte se na to, třeba se aspoň zasmějete.
Abych nekončil brakem, připomenu ještě film Gone, Baby, Gone, na který jsem už upozorňoval někdy v květnu.
nekomentováno