Dnes jsem se podíval na můj školní e-mail a našel jsem tam zprávu od MSDNAA, což je aliance, díky níž mohu jako student ČVUT stahovat různý software od Microsoftu zdarma. Překvapila mě vcelku široká nabídka, ostatně podívejte se sami. Příkladem nechť je Visual Studio 2008 Professional Edition, Windows Server 2008 Enterprise and Standard 64bit nebo Windows XP Professional with SP3.

Zatím jsem neověřil, jestli to opravdu funguje, ale vypadá to věrohodně.

6 komentářů

Neváhejte napsat k článku komentář

Nevyplňujte:

 1. 1
  codeas

  codeasi<zavináč>gmailtečkacom

  Ano, WindowsXP je možné si stáhnout + dostaneš legální seriové číslo. Ted zrovna koukám v čem budu psát C++ :)

 2. 2
  Scotty

  kapl.tom<zavináč>centrumtečkacz

  Funguje to, jen nevím, jestli to není omezené na množství aplikací, které může jeden člověk stáhnout za semestr. Pokud ne, tak to se bude sosat... :)

 3. 3
  Petr Stříbný

  petrstribny<zavináč>gmailtečkacom

  MSDN AA jsem měl na střední, mám ho i teď na VŠ (FI MUNI) a je to skvělá věc. Všechny aplikace jsou k dispozici k nekomerčním účelům, žádné jiné limity na stahování/používání myslím nejsou.

 4. 4
  AlenKa

  Jojo, skvela vec. Uz jsem na koleji protahla par giga ve ctvrtek, jelo to jako po masle :-) A Visual Studio 2008 jsem zvladla po ceste domu vlakem dokonce i nainstalovat. Uff, neskutecne zdlouhave :-)

 5. 5
  Antonín Daněk

  danek<zavináč>antonindanektečkacz

  Jenom bych se bál, že až dokončíme školu (nebo nás vyhodí), tak ty klíče zruší. A tim nemyslim klíč od webu, ale klíč toho software.

 6. 6
  AlenKa

  myslím že pokud tě vyhodí, bude to jedno z posledních, co tě bude trápit. A pokud tu školu dokončíš, očekává se že už ten soft budeš mít kde brát jinde (multilicence dvojí nabouchané zahraniční firmy, kde vyděláváš miliony :-).