Obzvláště blogy, kde se používá jméno autora komentáře jako text odkazu na jeho domovskou stránku (většina; např. tento blog), jsou pro link-buildery zlatý důl.

Váš komentářový formulář pak pro link-buildera vypadá asi takto:

 • Vložte odkaz: http:// ...
 • Vložte anchor text odkazu: Online hry (např.)
 • Vložte autorizační kód: Moc pěkný článek, mám stejný názor.

Hodně blogerů neodolá a touto „pochvalou“ si své místo pod článkem vyšperkují. Osobně to nedělám, protože to pro ostatní návštěvníky jako pochvala ani nevypadá. Pro znalého internetníka budete zoufalci. Pro neznalého někdo, kdo neumí smazat spam.

Jenže jsou případy, kdy je to sporné. Např. člověk toto využije u relevantního článku k jeho webu. Jindy (a toho jsem si všiml především na zahraničních serverech) není komentář dílem přímo link-buildera, ale člověka, který si prostě chce zlepšit pozici svého webu a považuje použití názvu svého webu místo jména za zcela košér. Jeho komentář je kvalitní.

Jak se k tomuto stavíte vy?

3 komentáře

Neváhejte napsat k článku komentář

Nevyplňujte:

 1. 1
  webdesign a seo blog

  podobny problem som riesil aj ja... to uz som vsak nepovazoval za building ale za SPAM... dokonca jedna webdesignerska firma mi zacala spamovat... napriklad "super clanok, perfektny blog"
  pripadne znamy spamer je mojipod.sk... ten uz mi vazne vadil.. ale ak niekto napise nieco s obsahom tak nech ma anchor aky len chce... aj ja som teraz pouzil pre mna optimalizovany :)

  • Na komentář odpověděl(a) Antonín Daněk v komentáři #2
 2. 2
  Antonín Daněk

  danek<zavináč>antonindanektečkacz

  Mně se právě nelíbí ani tenhle případ, ale většinou to překousnu.

  • Tento komentář je reakcí na příspěvek #1, který napsal(a) webdesign a seo blog
 3. 3
  Online hry zdarma

  Je to vždy něco za něco. Když člověk komentuje k věci a přidá si link s jasným anchor textem, tak není problém. Máš na stránce text navíc, více čtení, něco co může návštěvníky zaujmout, ptát se a vracet se na Tvoje stránky. V případě "Super článek", "Přesně tak", "Díky za skvělý článek" atd. je to jasné. Pokud Ti to nevyhovuje, zakaž políčko Web a je po parádě. Budou komentovat jen Ti, co opravdu chtějí kvůli článku.