Pdoívejte se na tohle video. Běhá z toho mráz po zádech, zvlášť když člověk má trošku přehled a ví, jakým směrem např. Google směřuje. Mimochodem, četli/viděli jste v poslední době nějaké sci-fi? Je to ještě sci-fi, když si dokážu představit, že by se něco takového dalo udělat?

Teď jsem našel ještě jedno podobné video. Zaujalo mě, že v komentářích někdo napsal „ohh just like snow crash by niel stephenson“. Víme?

2 komentáře

Neváhejte napsat k článku komentář

Nevyplňujte:

 1. 1
  kaja47

  kaja47<zavináč>seznamtečkacz

  Pěkně děsivé video. A přesně tam směřujeme, do stavu kdy o nás budou nějaké servery vědět naprosto všechno a budou nám moci naservírovat zábavu ušitou na míru pro nás.

  Dovolím si odkázat na něco z vlastní zahrádky, kde píšu o podobných věcech: http://k47.cz/se711

  To druhé video je taky parádní, je tam (mimo jiné) vidět snaha starých médií se udržet za každou cenu. A zase se tam opakuje to samé: nové médium staví na tom, co bylo za starých pořádků považováno za pirátství ( píše o tom Lessig ve Svobodné kultuře http://knihy.root.cz/kniha/...culture/ ).

  • Na komentář odpověděl(a) Antonín Daněk v komentáři #2
 2. 2
  Antonín Daněk

  danek<zavináč>antonindanektečkacz

  Ono když se to tak vezme, tak hodně toho už platí dneska. Dalo by se říct, že internet a vůbec svět počítačů je komunistický - všechno je všech.

  No uvidíme, co bude dál. Úvahu si přečtu.

  • Tento komentář je reakcí na příspěvek #1, který napsal(a) kaja47