Po 14 měsících přicházím s novým designem. Zelený blog končí, přichází modrá éra s mnoha vylepšeními. Modrá je dobrá!

To, že plánuju redesign, jste mohli tušit už po přečtení článku 21 faktorů, které je třeba zvážit před redesignem. Kdybyste se mě ale zeptali před zmíněnými 14 měsíci, určitě bych tvrdil, že onen zelený design tu zůstane až do konce všeho a všech. Věřím, že tentokrát to bude mnohem lepší.

Při většině redesignů padá dost silná, negativní kritika. Popravdě mám pocit, že je to pořád horší a horší (nemyslim teď moje weby), takže toto beru jako jednu z posledních příležitostí na redesign. Již brzy totiž dokáží psychicky zvládnout redesign jen zarytí alkoholici.

První kroky a nové featurky

Zastávám ten názor, že hodně negativních názorů u redesignů pramení z toho, že se čtenáři (zvyklí na původní design) na novém webu neorientují. Dovolte tedy, abych vás tady provedl alespoň v bodech.

První návštěva a citáty

 • Při první návštěvě se vám úplně nahoře ukáže doporučení, abyste si přečetli sekci O blogu. Pokud přijmete koláček, nadále se v tomto okně budou zobrazovat citáty z knih. Není to žádná zkopírovaná databáze z internetu, ale myšlenky, které mě zaujaly.

Hlavička webu

 • Hlavička je rozdělena na dvě části. V té levé je pan Chybějící Kousek, který hledá zavírající tag </h1>, ale hlavně název blogu a jeho téma. V pravé části jsou možnosti, jakými můžete web sledovat.

Navigace

 • Následuje menu, které bylo nejdříve prohozené s citáty. Bylo mi doporučeno, abych tyto prvky prohodil, a asi na tom něco bude. Vy mi řekněte. Když do něčeho civíte tak dlouho, tak už těžko vidíte, co je lepší. Každopádně zde naleznete odkazy na části domény antonindanek.cz a části blogu. V pravé části je vyhledávání, která prohledává všechny subdomény domény antonindanek.cz.
chybejici-kousek-2.jpg

Titulní stránka

 • Na titulní stránce najdete zvlášť zvýrazněný nejnovější článek, celou nejnovější bleskovku a zkráceně další nejnovější texty. Krom toho jsou zde generovány také náhodné obrázky z galerie (9 obrázků) a anketa.

Nenechte si ujít a další

 • Na každé stránce (kromě chybové a vyhledávací) je něco, čemu já říkám nej box. Nachází se zde nejčtenější články, nejkomentovanější články a nejčastěji komentující čtenáři (spolu s odkazy na jejich weby). Vše je časově limitováno na poslední půlrok. V poslední řadě jsou zde odkazy na některé další weby.
 • Na některých stránkách je box z Google Readera. Občas když mě v RSS čtečce zaujme nějaký článek, tak ho sem takto nesdílím.

Trackback a nejkvalitnější komentář

 • Pokud na můj článek nebo bleskovku odkážete (a někdo přes ten odkaz přijde), automaticky se vygeneruje zpětný odkaz (v pravém sloupci nahoře). Tak dobře, zatím ne automaticky. Zjistil jsem totiž, že v tom spamový boti dělají nepořádek, a proto zatím zpětné odkazy autorizuju. V blízké budoucnosti dám co CRONu skript, který jednou denně projde všechny nové zpětné odkazy. Zkontroluje, jestli se na nich odkaz opravdu nachází, a poté link autorizuje nebo neautorizuje. Zpětné linky jsou řazeny podle toho, kolik lidí přes ně přijde.
  Jak to vypadá můžete vidět např. tady nebo tady.
 • V pravé liště se také zobrazuje nejkvalitnější komentář. Proto prosím uvážlivě hodnoťte komentáře, ať má onen nejkvalitnější komentář nějakou výpověďní hodnotu. (Tzn. nedávejte Evče body jen proto, že je to Evča. icon_lol.gif)

Komentáře

 • Co ještě stojí za zmínku, tak to jsou poněkud netradičně provedené komentáře. Vlevo jsou samotné komentáře, vpravo autoři. Snad si na to zvyknete bo se mi to líbí.

Maskot webu

 • Jak jste si asi všimli, vytvořil jsem maskota webu. Je to onen puzzle - pan Chybějící Kousek. Proč zrovna takový název? Možná proto, že tu najdete něco, co jinde chybí. icon_lol.gif Podstatné je, že můžu vytvořit panďuláky na různá témata (stačí to nakreslit tužkou a potom přefotošopit perem). Budu používat Chybějícího Kouska jako mého oponenta ve článcích. Když mě budete štvát, tak ho použiju i jako oponenta na vás v komentářích. icon_smile.gif A věřte, že on má vždycky pravdu. icon_lol.gif

Hlasování (jak v anketách, tak u komentářů) už jde pouze prostřednictvím AJAXu. Je to způsob, jakým chci odfiltrovat hlasy robotů.

Negativní kritiku můžete psát sem nebo sem. Chválu sem pod článek. icon_lol.gif Ne, vážné. Hlavně chyby v zobrazení prosím hlaste.

12 komentářů

Neváhejte napsat k článku komentář

Nevyplňujte:

 1. 1
  Evča

  e.v.u.l.a<zavináč>centrumtečkacz

  Hahaha, jsi mně nas**l.

  Zkouška: http://blog.antonindanek.cz...ejovice/
  Než se tady zorientuji cizí návštěvníci, to bude teda trvat,ještě že to tady znám a vím kam jít... icon_mrgreen.gif

  • Na komentář odpověděl(a) Antonín Daněk v komentáři #5
 2. 2
  Michael

  michaelf.ms<zavináč>gmailtečkacom

  No teda :). Líbí se mi to tady a ty komentáře jsou zpracovány výborně. Už je to holt Tvůj osobitý styl - velké hlavičky, velká písma, široký prostor na článek, odstavce oddělené čárou s vlasním názvem. Je to dobré, když si někdo vymaká svůj vlastní redakční systém, který výborně funguje a nemusí používat předhazované produkty, jako je wordpress.

  Pan chybějící kousek do vážně originální :). Všimnul jsem si v tom citátu, který tam zrovna mám - píše se „vÝhYbka.“

  • Na komentář odpověděl(a) Antonín Daněk v komentáři #5
 3. 3
  Petr

  petr<zavináč>petrmikotečkacz

  Nevypadá to špatně (takže je to skoro jako bych ti řekl "výborné" - zřídka užívám superlativa) :) Rozhodně se mi tento vzhled líbí víc než předchozí zelená - a zdá se mi nyní vše i přehlednější, i když to je asi subjektivní pocit :) A vidím, že jsi změnil i favicon :)) No jo, změna je život - a tahle vypadá dobře icon_smile.gif

  • Na komentář odpověděl(a) Antonín Daněk v komentáři #5
 4. 4
  Scotty

  kapl.tom<zavináč>centrumtečkacz

  Vypadá to zajímavě! Až přjdu z práce, tak to ještě omrknu...

  • Na komentář odpověděl(a) Antonín Daněk v komentáři #5
 5. 5
  Antonín Daněk

  danek<zavináč>antonindanektečkacz

  >Evča: Ale no tak, vždyť víš, že si tě vážím. Na tvojí osobě se to dalo vysvětlit nejlíp. Někdo zase třeba dává automaticky Scottymu hodnocení brak, ale to by nebylo tak zajímavý. icon_biggrin.gif
  Jinak jo, dodělám nějakej zkracovač odkazů, to by nemělo bejt nic těžkýho.

  >Michael: Jo, všude píšou, že je to obrovský. Mě se to ale nějak moc obrovský nezdá. icon_smile.gif No, každopádně ještě budu dolaďovat drobnosti, teď mě čeká taková ta dlouhodobá optimalizace.
  Mám za to, že jsem ten citát opisoval hned, jak jsem ho přečetl přímo z knížky (tak jak to napsal Vaculík), ale asi máš pravdu, opravim.

  >Petr: Zrovna favicon jsem změnil stylem: Sakra, ta stará zelená se sem vůbec nehodí. Tak jsem přemejšlel co s tim a došel jsem k závěru, že nemám sílu něco tvořit a hodil jsem tam ikonku tagů. icon_lol.gif

  >Scotty: Ten tvuj mail bude asi kořeněnej což? icon_smile.gif

  (Ta tužka na pozadí formuláře je dost na nic no?)

  • Tento komentář je reakcí na příspěvek #1, který napsal(a) Evča
  • Tento komentář je reakcí na příspěvek #2, který napsal(a) Michael
  • Tento komentář je reakcí na příspěvek #3, který napsal(a) Petr
  • Tento komentář je reakcí na příspěvek #4, který napsal(a) Scotty
  • Na komentář odpověděl(a) Petr v komentáři #6
 6. 6
  Petr

  petr<zavináč>petrmikotečkacz

  Jj, ta tužka ve formuláři je nic moc - psaný text na ní není moc vidět... Aspoň jí trochu ztlum, zprůhledni, zesvětli - cokoli :))

  • Tento komentář je reakcí na příspěvek #5, který napsal(a) Antonín Daněk
  • Na komentář odpověděl(a) Antonín Daněk v komentáři #7
 7. 7
  Antonín Daněk

  danek<zavináč>antonindanektečkacz

  Trošku jsem jí utlumil (je to naodkazovany z CSS, takže se projeví až po F5). Zprůhlednit jí nemůžu bo gif umí jen jednu úroveň průhlednosti a png průhlednost neumí IE6.

  • Tento komentář je reakcí na příspěvek #6, který napsal(a) Petr
 8. 8
  MzK

  Jednou větou: „Povedlo se.“ Mnohem lepší než zelené, ale to co se mi nelíbilo na zaleném designu zůstalo i tady. (Velká hlavička, pro samotný článek musím sjet dolů).
  V poslední opeře (linux) mi ujíždí vyhledávací pole google search. Jinak OK. Dobrá práce.

  • Na komentář odpověděl(a) Antonín Daněk v komentáři #11
 9. 9
  Sed

  dpolek<zavináč>gmailtečkacom

  Jo, mně se to líbí - originální, zajímavé... Jen ty komentáře mi dali zabrat, něž jsem přišel na to, že je všechny nepíšeš ty, ale jen odpovídáš, a autor je vpravo. Pěkné :)

  • Na komentář odpověděl(a) SkyLuke v komentáři #10
  • Na komentář odpověděl(a) Antonín Daněk v komentáři #11
 10. 10
  SkyLuke

  skajluk<zavináč>gmailtečkacom

  Pěkné, i když to není můj styl, na můj vkus moc velké písmo. Jinak webu zůstal stejný duch, což je nejhlavnější.

  To ujíždí i v IE7 a nejnovějším Firefoxu

  • Tento komentář je reakcí na příspěvek #9, který napsal(a) Sed
  • Na komentář odpověděl(a) Antonín Daněk v komentáři #11
 11. 11
  Antonín Daněk

  danek<zavináč>antonindanektečkacz

  >MzK: No, kousek článku by vidět být mělo i na notebooku. Víš o tom, že u tebe na blogu je to to samé? icon_lol.gif

  >Sed: Díky. icon_wink.gif

  >SkyLuke: Tohle je i pro Mozka. Myslíš to, že je vyhledávácí pole trošku níž - není v rovině s tlačítky v menu? Tak jak je to na screenshotu v článku? No to byl záměr, ale už jsi třetí, kdo mi to říká. icon_smile.gif Zkoušel jsem to dávat zpět, ale vůbec se mi to nelíbilo. To to vážně vypadá tak divně? icon_neutral.gif

  • Tento komentář je reakcí na příspěvek #8, který napsal(a) MzK
  • Tento komentář je reakcí na příspěvek #9, který napsal(a) Sed
  • Tento komentář je reakcí na příspěvek #10, který napsal(a) SkyLuke
 12. 12
  Veronique.in.chains

  veronique.in.chains<zavináč>gmailtečkacom

  No, abych pravdu řekla, úplně jsem na tvém blogu zabloudila. Ta titulní strana mi připadá hrozně nepřehledná, milion sloupců, vůbec jsem nevěděla, který co znamená. A taky mi připadá, že tu máš zbytečně velký písmo. Volila bych co nejjednodušší strukturu..