Ne, nemám je rád. Pokud mě znáte nebo jste četli můj článek Letní škola klikání ASP.NET 2007, tak to asi víte. Dneska a včera mě znechutily znova.

.NET framework

Tak ten mě dnes opravdu dojal. Možná jste si všimli, že jsem nasdílel zprávičku z Lupy o tom, že Česká televize přes svou videopůjčovnu (software) nabízí několik kanálů z olympijských her v Číně. Chtěl jsem si tedy tento prográmek nainstalovat a vyzkoušet, ale to jsem ještě nevěděl, co mě čeká.

K tomu abych si nainstaloval program o velikosti 2,3MB jsem musel stahovat 197MB velký Framework!! Fajn, udělal jsem to a kliknu si na instalátor. Jenže co nevidím, po rozbalení archivu dostanu hlášku, že mám prý moc starý instalátor a ať si jdu stáhnout nový. icon_lol.gif Fajn, jenom dalších 2,5MB, to už mi nic neudělá (samozřejmě jsem po nainstalování musel restartovat).

Pln nadějí znovu spouštím instalátor a přemýšlím, jestli nemám halucinace. Ne, 200MB je málo, instalátor si chce stáhnout ještě dalších 73MB dat. icon_cheesygrin.gif V tuhle chvíli jsem nevěděl, jestli se mám smát nebo brečet.

Nejlepší na tom je, že v té konečně nainstalované aplikaci je sice krásný nápis: „Klikněte na "LOH živě!" v horním menu“, ale v horním menu nic takového není. Tak to byl můj příběh o tom, jak jsem stahoval 270MB dat, abych nainstaloval 2,3MB velkou aplikaci.

Visual PHP

Už i mé drahé PHP má visual studio - Visual PHP (na web mě upozornil Adsense na mém vlastním blogu icon_smile.gif). Mají tam nějaká videa, v kterém to celé představují a hodně mi to připomíná visual studio Microsoftu. Koukněte se do zdrojového kódu jejich webu (vytvořeného oním studiem), jenom chyťte posuvník a táhněte dolů. Ani nemusíte být odborník, abyste viděli, jakej je to hnus.

Ale zato mají super reference. Jednu od 20 letého začátečníka, který projekt považuje za revoluční (patrně syn někoho z tvůrců). A druhou od nějakého old school programátora ... s titulem Mgr. icon_lol.gif

6 komentářů

Neváhejte napsat k článku komentář

Nevyplňujte:

 1. 1
  Scotty

  kapl.tom<zavináč>centrumtečkacz

  Kdybys nepoužíval prehistorický operační systém BEZ akutalizací, tak bys nemusel stahovat nic... Ale ty o tom radši všem povyprávíš, protože ten Microsoft je tak příšerný, že?! :)

 2. 2
  Antonín Daněk

  danek<zavináč>antonindanektečkacz

  Nevím, co je na Win XP prehistorickýho ... dokonce SP2.
  Z mýho pohledu se nějakej mamlas rozhodnul jít nejsnazší cestou (pro něho, ne pro ostatní) a naklikal si aplikaci ve visual studiu. Všichni ostatní teď musí stahovat obrovskou knihovnu jen proto, aby ten program z ní využil tři funkce. Ještě dovedu pochopit použití Frameworku u opravdu velkých aplikací, ale tohle je na hlavu.

  • Na komentář odpověděl(a) Scotty v komentáři #3
 3. 3
  Scotty

  kapl.tom<zavináč>centrumtečkacz


  Dokonce SP2?! A já myslel, že už je dávno SP3... A když to není prehistorickej systém, tak se stále vyrábí (tzn. lisují se další kopie a jdou do běžného prodeje)? Co se týče frameworku, tak jsem na tebe obětoval čas a velikost si ověřil, protože mi neseděla. Ano, opravdu, framework má 2,8MB instalátor, což se od "tvého frameworku" liší o 194,2MB. (http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=10cc340b-f857-4a14-83f5-25634c3bf043&DisplayLang=en) Jak se říká: Kdo chce psa bíti, hůl si vždycky najde...

  • Tento komentář je reakcí na příspěvek #2, který napsal(a) Antonín Daněk
  • Na komentář odpověděl(a) Antonín Daněk v komentáři #4
 4. 4
  Antonín Daněk

  danek<zavináč>antonindanektečkacz

  Tvuj názor na to, co je nebo neni prehistorický mě nezajímá, protože jsi úplně někde jinde. Jsi ve svým technoidním, novinkami oplývajícím Scotty worldu.

  Děkuju, že jsi obětoval ten svůj drahocenej čas. Nevim co jsi to vyhrabal, kdybys disponoval špetkou logiky, tak bys věděl, že ten Framework nemůže bejt tak malej. To co jsi našel, je asi nějakej online instalátor, kterej si ty soubory dostahuje při instalaci.

  Už zase se chováš jako debil, nech toho.

  • Tento komentář je reakcí na příspěvek #3, který napsal(a) Scotty
 5. 5
  eukubus

  eukubus<zavináč>gmailtečkacom

  Dnes v době internetových rychlostí přesahujících i Gb/s ( samozřejmě mimo většinu ČR icon_cry.gif) je to malina. Doma to máš za pár desítek sekund.

  • Na komentář odpověděl(a) Antonín Daněk v komentáři #4
  • Na komentář odpověděl(a) Antonín Daněk v komentáři #6
 6. 6
  Antonín Daněk

  danek<zavináč>antonindanektečkacz

  Nemám a i kdybych měl, tak to neberu jako argument. Jakože můžeme zbytečně zatěžovat síť, když tu je taková rychlost.

  • Tento komentář je reakcí na příspěvek #5, který napsal(a) eukubus