Během dalších pěti pracovních dní se nic zvláštního neudálo ... jo vlastně Luboš našel práci. :))

Dvanáctý den - pondělí

DSC07235.JPG

Ráno jsem šel do dvou nedalekých hotelů, které jsem předtím vynechal. První proto, že měl na dveřích napsáno - no vacancies - což jsem považoval za rafinovanou obranu proti vtíravým nezaměstnaným. Došlo mi ale, že to byla informace pro případné hosty - je plno. V tom hotelu bylo hodně černochů (vlastně jedinej běloch, kterýho jsem viděl, byl recepční s kterým jsem mluvil). Práci nemaj.

Druhým hotelem byl hotel Victoria. Předtím jsem ho vynechal, prtože se nachází přímo na St. Patric Street a tudíž jsem ho považoval za vyšší metu (ta ulice je zdejší hlavní třída). Zjistil jsem ale, že se jedná o hotel s pouhými dvěmi hvězdičkami. Recepční byl lehce arogantní. Když jsem na něj mluvil, tak si začal něco psát a když jsem skončil, tak se zeptal: „What?" - jako že mě ani neposlouchal. Potom dodal: „Oh, you are looking for a job, sorry, we have no vacancies."

Pak jsem byl na FASu, doma jsem vždycky poslal na inzerát e-mail, a pak jsem tam volal. V jedný restauraci mi řekli, že maj zrovna frmol, ať zavolám později (ale co po nich chci jsem stihnul říct). Když jsem pak volal znova, tak mi řekli, že to místo už je pryč. To jsem nějak nepochopil, proč mi to neřekla hned.

Taky se objevily dva inzeráty z hotelu, kde jsem už pár dní zpět dával CV. Poslal jsem jim mail a šel tam osobně. Řekl jsem jim, že jsem tu kvůli jejich inzerátu a recepční mě usadila ve vestibulu, že mi prý pošle managera. Už jsem byl nadšenej, že se konečně prokoušu k někomu vejš postavenýmu. V hotelech jsem se totiž vždycky ptal na human ressources office, ale nikdy jsem se do žádný nedostal. Bohužel, za chvíli přišel druhý recepční s tím, že manager tu není, a že mu přepošle moje CV. Hm cool, tak to už máte 2 + nějaký na mailu.

Volal mi nějakej typan, jestli prej chci „tu" práci a jestli prý mam auto. Nějak si nevzpomínám, že bych odepisoval na inzerát, kde je třeba auto, ale nevadí no. icon_smile.gif Už v tom mam malinko bordel.

To nejdůležitější nakonec. Luboš má práci. Jak to začalo si můžete přečíst v předešlém článku. Šel do minule zmíněného B&B. Majitel tam dělá přestavbu a potřebuje pomocnou ruku. Zkrátka něco v rodinném kruhu, nejspíš to ani nebude na smlouvu.

Večer tu chvíli byl na návštěvě jeden Slovák (nezaměstnanej mimochodem).

Z hotelu Clarion mi přišlo odmítnutí písemně (poštou).

Třináctý den - úterý

Docházejí mi nápady co dělat. Ráno jsem šel za The Lough, protože tam nikdo z nás ještě nebyl, nic moc tam nebylo.

Volal jsem na pár míst, narazil jsem na hodně vypnutých telefonů. Ani se nedivim, ono dát svůj telefon do inzerátu na FAS musí bejt hotová sebevražda.

Po obědě jsem trávil nějakej čas u inzerátů na notebooku. Stejně mam pocit, že to obcházení osobně moc nefunguje.

Vydal jsem se do Ballintemple, kde jsem jen nechal CV v jednom pubu. Pani říkala, že jsem dnes druhej a smála se ... No já čekal, že jsem tak aspoň desátej. icon_lol.gif V jiným pubu páprda ukázal na klučíka v bílým plášti a říkal: „The job is gone." icon_smile.gif Dobrý no.

Konečně jsem našel noviny, ve kterých jsou inzerovaný pracovní příležitosti pro ty, co nic neumí. icon_smile.gif Jsou to Evening Echo - lokální noviny vycházející odpoledne.

Čtrnáctý den - středa

Vstával jsem asi v deset, stejně už nemam kam bych chodil. Možná bych mohl jít dělat průvodce Corkem. icon_biggrin.gif

DSC07233.JPG

Následovala obvyklá rutina, zase krásně pršelo. Od paintra nám oboum prišlo odmítnutí písemně (poštou). Každopádně Luboš díky němu nepřímo našel práci.

Luboš se konečně na naše naléhání zeptal, za kolik vlastně pracuje. Prý mu dobře zaplatí, ale záleží to na práci, né na hodinách. Mimochodem v tom B&B jsou prý ještě další dvě češky, ale prej se zatim moc nebavili - sakra ten job měl bejt muj. icon_smile.gif

Byl jsem v Tescu a koupil jakýsi balíček pěti čokoládových tyčinek jen za 1.17€. Byl tam poslední a jsou fakt výborný - konečně nějakje úspěch. icon_lol.gif

Začínám chápat, jaký to je, bejt nezaměstnanej. icon_smile.gif

Patnáctý den - čtvrtek

Pár telefonátů na inzeráty.

David jel ještě se Slovákem co u nás byl (jako svědkem) na českou ambasádu do Dublinu. Při poslední návštěvě Prahy (která šla snad do desítek tisíc) totiž ztratil doklady a teď měl jenom rodnej list. Vystavili mu dočasnej pas - byl vyplněnej ručně. icon_biggrin.gif Prej tam byli chvilku před koncem pracovní doby. Když jim pak oficiálně skončila pracovní doba (ještě ho dovyřizovaly), tak si holky za přepážkama otevřely flašku vína. icon_lol.gif

Psala sestra, že zase obmailovávaly hotely a našly si práci. Nejspíš za tejden letí. Sice v nějaký no man land, ale přece. To jsem jedinej, kdo tady nenajde práci?

Šestnáctý den - pátek

Opět hrozné počasí.

Zregistroval jsem se v agentuře Adecco. PPS sice ještě nedorazilo (už by mělo), ale stejně ho ani nechtěli. Měl jsem těch agentur v plánu víc, ale to počasí bylo fakt hnusný a na mě něco leze. Martin je nemocnej, asi jsem to od něj chytil.

Luboš dostal zaplaceno na ruku. Vyšlo mu to na nějakých 9€ na hodinu a navíc má přijít i zejtra (sobota).

Dneska se z nás stali samostatní muži - zapli jsme pračku. icon_lol.gif Budu informovat, co z ní vylezlo, ale ještě mě čekají zážitky se sušičkou.

16 komentářů

Neváhejte napsat k článku komentář

Nevyplňujte:

 1. 1
  Sestřička Terezka

  Hmm,koukám, že se oháníte, jak dopadla první pračka? Vidím,že už mi aspoň budeš věřit, že v Irsku je fakt hnusný počasí a třeba 3 tejdny v kuse leje:)Ale to máte ještě dobrý, my byly minulej rok v nejdeštivější oblasti Irska vůbec icon_mrgreen.gif

  • Na komentář odpověděl(a) Antonín Daněk v komentáři #3
 2. 2
  x-thorn

  Pekne sepsane. Ja ted v pondeli letim do Dublinu, tak doufam, ze na tom budu o neco lip nez ty. Nic ve zlem icon_biggrin.gif.

  • Na komentář odpověděl(a) Antonín Daněk v komentáři #3
 3. 3
  Antonín Daněk

  danek<zavináč>antonindanektečkacz

  >Sestřička Terezka: Pračka dopadla dobře, všechno oblečení přežilo. Akorát sušička to prádlo dostala jenom do zvlhlýho stavu a neni to tady moc kde sušit.

  >x-thorn: Hodně štěstí. icon_cool.gif

  • Tento komentář je reakcí na příspěvek #1, který napsal(a) Sestřička Terezka
  • Tento komentář je reakcí na příspěvek #2, který napsal(a) x-thorn
 4. 4
  Evča

  e.v.u.l.a<zavináč>centrumtečkacz

  Je to možný, mám tam dojet a něco ti najít? No a ten sraz, když pohneš tím zadkem (teda tvou prdelí, jak sám píšeš) možná v tom Dublinu stihneš..icon_mrgreen.gif

  Jinak moc hezké fotky a dovolená, kterou prožíváš, kdo je vlastně sponzorem? icon_eek.gif

  • Na komentář odpověděl(a) Antonín Daněk v komentáři #5
 5. 5
  Antonín Daněk

  danek<zavináč>antonindanektečkacz

  Jasně, jen do toho.
  Ocenil bych, kdyby jsi neodpovídala na něco, co jsem napsal jinde. Nedává to smysl.

  Kdo je sponzorem ještě nevim. Asi udělám nějakou samošku až se vrátim.

  • Tento komentář je reakcí na příspěvek #4, který napsal(a) Evča
 6. 6
  Evča

  e.v.u.l.a<zavináč>centrumtečkacz

  Nebuď arogantní kluku a nezlob, což já ti nepřeji práci? Na hloupý koment musí přijít hloupá odpověď. užívej Irska!! icon_biggrin.gif

  • Na komentář odpověděl(a) Antonín Daněk v komentáři #7
 7. 7
  Antonín Daněk

  danek<zavináč>antonindanektečkacz

  Ten komentář o srazu zůstal nepochopen. Reagoval jsem na to, jak jsi si stěžovala, že za tebou blogeři nepřijeli do toho lesa. Stějně bych se mohl divit já, kdybych svolal sraz v Dublinu.

  Mojí aroganci jsem teď musel při škemrání o práci hodně držet na uzdě, tak se nediv, že mi to občas ujede.
  Ale co se týče tvých reakcí na nesouvisející věci, to nebyl žádnej výbuch - fakt je nemusim. icon_wink.gif

  • Tento komentář je reakcí na příspěvek #6, který napsal(a) Evča
 8. 8
  Evča

  e.v.u.l.a<zavináč>centrumtečkacz

  Neboj, já ho dobře pochopila, ale i ty jsi psal holý nesmysl, kdybych byla v Irsku, tak určitě přijedu do Dublinu, ale pár blogerů bydlelo kousek od toho samozvaného lesa...icon_rolleyes.gif, mně to nějak nevadí, že přijel jen Dash, taky si umím rejpnout.

  Stále držím palce u hledání práce, víš, já na rozdíl od jiných umím odpouštět.

 9. 9
  Zuzana

  sinknerka<zavináč>emailtečkacz

  Tak tady z tepla domova pilne sleduju vasi cestu a drzim palce,at uz si vas nejaka poradna prace najde V patek se chystame take na sever, Island se zastavkou na Faerskych ostrovech, tajne doufam v lepsi pocasi.. Drzim palce, mejte se fajn, Z.S.

  • Na komentář odpověděl(a) Antonín Daněk v komentáři #10
 10. 10
  Antonín Daněk

  danek<zavináč>antonindanektečkacz

  Tak, tak - stay tuned. Za držení palců děkujeme, ale vyhrazuju si je pro sebe hlavně já, protože Luboš už je tolik nepotřebuje. icon_lol.gif

  To vypadá na zajímavou dovolenou, ale počasí tam asi moc pěkný nebude. icon_smile.gif I když v Irsku je nejdeštivější jih a tohle je od něj na sever, takže kdo ví. Každopádně tady se těžko vzpomíná na den bez deště.

  P.S.: V červnu jsme vám s Kesym chtěli předat naše tablo, ale jaksi jsme vás nezastihli (ani doma). Na Islandu? icon_cheesygrin.gif

  • Tento komentář je reakcí na příspěvek #9, který napsal(a) Zuzana
 11. 11
  RON

  rkrcmar<zavináč>centrumtečkacz

  Tondo ja myslel,ze jsi PD a ze neco umis...njn to ja, ktery jsem nic nedokazal a nic neumim asi nepochopim. Jinak preji at uz na neco narazis, nebud arogantni a uvidis, ze to pujde ;) s pozdravem ze scooterclinic RON

  • Na komentář odpověděl(a) Antonín Daněk v komentáři #12
 12. 12
  Antonín Daněk

  danek<zavináč>antonindanektečkacz

  Pozor, né něco, já umim všechno !! icon_lol.gif Ale nemam možnost to někde ukázat.

  Díky že jsi mi připomněl PDho. icon_smile.gif

  • Tento komentář je reakcí na příspěvek #11, který napsal(a) RON
 13. 13
  Tatík

  danek<zavináč>hydropruzkumtečkacz

  Já vždycky než najdu, kde se sem píše, tak už zase musím vyřizovat něco jiného. Národní park pěkný - hlavně voda - dodopáááááááááááády.
  A teď už zase musím něco vyřizovat do městečka, tak si užívej jobbbbování. Tatík

  • Na komentář odpověděl(a) Antonín Daněk v komentáři #14
 14. 14
  Antonín Daněk

  danek<zavináč>antonindanektečkacz

  icon_lol.gif
  Že to nemůžeš najít je pochopitelný, když chceš reagovat na obrázky v galerii, který jsou na jiný subdoméně.
  Jobování. :) No jen vyřizuj, aspoň někdo pracovat musí.

  • Tento komentář je reakcí na příspěvek #13, který napsal(a) Tatík
 15. 15
  likli

  likli<zavináč>seznamtečkacz

  Jo jo,není to tu lehké.S přítelkyní jsme tu hledali práci dva a půl měsíce.Teď jsme tu začli pátej a už oba pracujeme a máme se fajn..
  Hlavní je to nevzdávat! Není to lehký,ale i ty fazole z tesca za 30centů se dají jíst icon_smile.gif

  • Na komentář odpověděl(a) Antonín Daněk v komentáři #16
 16. 16
  Antonín Daněk

  danek<zavináč>antonindanektečkacz

  Koukám, že Tesco u nezaměstnantých v Irsku vládne, taky to byly moje oblíbený produkty.

  Teď jsem v Praze na VŠ a na větší nákupy budu zase jezdit do Tesca na Anděla. icon_biggrin.gif

  • Tento komentář je reakcí na příspěvek #15, který napsal(a) likli