Píšu sice druhý den, ale dal by se považovat spíše za první. Přiletěli jsme totiž chvíli před půlnocí a první den tak ve skutečnosti skončil rychle.

Ubytování

P1020055.JPG

Z předešlého článku vyplývá, že jsme už měli předem domluvené ubytování, ale nezmínil jsem se jak to vlastně proběhlo. Psal jsem, že jsme psali maily lidem na serveru daft.ie, nakonec jsme ale získané kontakty nevyužili. Na webu irsko-aktualne.cz se totiž v diskuzi objevila nabídka ubytování, dokonce od Čechů. Napsal jsem jim, zavolal a ta dá, ušetřili jsme za první noc v hostelu.

Adresa je 20 Mt. Vernon terrace, Saint Lukes, Military Hill, Cork ale ani jí nezkoušejte zadávat do Google maps, ukáže se vám jiná adresa jižně od centra. My bydlíme severně, na kopci, asi 15 minut od centra.


Spolubydlící

Bydlí nás tady 5 včetně nás dvou. Dva z našich spolubydlících jsou Češi (Ostraváci) a jeden je Slovák. Všichni tři mají práci. Martin (27 let) dělá hlídače a je to člověk, na kterýho je napsaný nájem našeho domu. Stáňa (na fotce výše, 30 let) dělá na stavbě. Třetí člověk, jehož jméno teď nevím (znáte mě icon_smile.gif) je 23 let starej a pracuje ve skladu.

Druhý den v Irsku

Druhý den jsme celkem ochotně vstali chvíli po 8 hodině. Stáňa nám dal putovní mapičku a my se vydali na první cestu do Corku.

Najít centrum nebyl problém, i když prvních pár ulic jsme šli naslepo (moc malé ulice). Samozřejmě jsme toho první den moc nezařídili, ale prošli jsme toho hodně a docela se rozkoukali.

Došli jsme na FAS (pracovní úřad), kde jsme našli poměrně dost nabídek. Jsou tu terminály s dotikovými displayi, kde si můžete inzeráty procházet a taky si je vytisknout. Bohužel, obvykle práce bývají hodně rychle vybrané, takže budeme muset sledovat hlavně nový inzeráty.

Další věc, kterou jsme udělali, byla koupě místní SIM karty. Stála náš 10€, ale byl na ní 10€ kredit. icon_smile.gif Hned jsme zavolali na pár inzerátů z FAS, ale práce už byly obsazený. Mě jednou řekli, ať přineseme neb pošleme CV, ale byla to zrovna nějaká restaurace hodně daleko. Odpoledne jsme tam šli, ale nakonec jsme to vzdali, protože to bylo vážně dost daleko.

Večer nás spolubydlící pozvali na pivo a taky na slivovici, kterou přivezl Luboš na objednávku Stáňi (mimochodem, moc dobrá). Je tu slušně vybavený obývací pokoj s krbem (viz. foto). Je tu DVD, TV se satelitem, Xbox a notebook. Haldy filmů a her, takže ve volných chvílích se určitě nebudeme nudit. Spolubydlící nám dali hodně informací a upozornili na případnou depresi, až po dvou týdnech nebudeme mít práci. Prej je to normální. icon_smile.gif

Třetí den

Třetí den jsem po oslavě vstal až v 11 hodin. Skoro nic jsme neudělali, navíc přišlo Irský deštný počasí. Koukli jsme na Saw 4, trošku koukali na pracovní servery a upravili si CV. Zítra bych se chtěl podívat po nějakých památkách, pak už musíme začít hledat práci na ostro.

9 komentářů

Neváhejte napsat k článku komentář

Nevyplňujte:

 1. 1
  Michael

  michaelf.ms<zavináč>gmailtečkacom

  FAS - Foras Áiseanna Saothair - hezké, moc hezké :). Kurňa, taky se tam jednou vypravím, ale znáš to - to jsou jenom kecy a činy žádný nebudou. Ale což, nalhávat si to můžu :).

  • Na komentář odpověděl(a) Antonín Daněk v komentáři #4
 2. 2
  Scotty

  kapl.tom<zavináč>centrumtečkacz

  Předpokládám, že ten Acer s Vistama není tvůj... :)

  • Na komentář odpověděl(a) Antonín Daněk v komentáři #4
 3. 3
  Evča

  e.v.u.l.a<zavináč>centrumtečkacz

  Kopr jó, flaška na stole, to se potom blbě hledá práce. icon_cheesygrin.gif

  • Na komentář odpověděl(a) Antonín Daněk v komentáři #4
 4. 4
  Antonín Daněk

  danek<zavináč>antonindanektečkacz

  Michael: Neboj, fotim ti aspoň nějaký irský nápisy. icon_smile.gif

  Scotty: Ne-e, to je místní spotřební zboží. icon_lol.gif

  Evča: Sakra co jsi mi to tady zase udělala. Jak já to tady mam opravovat. Ale máš pravdu, to je ta flaška slivovice.

  • Tento komentář je reakcí na příspěvek #1, který napsal(a) Michael
  • Tento komentář je reakcí na příspěvek #2, který napsal(a) Scotty
  • Tento komentář je reakcí na příspěvek #3, který napsal(a) Evča
  • Na komentář odpověděl(a) Evča v komentáři #5
 5. 5
  Evča

  e.v.u.l.a<zavináč>centrumtečkacz

  sakra se neříká Tondo.. (už máte robotu?) icon_mrgreen.gif

  • Tento komentář je reakcí na příspěvek #4, který napsal(a) Antonín Daněk
  • Na komentář odpověděl(a) Antonín Daněk v komentáři #7
 6. 6
  webelo

  jeste najit praci, no to byva nejvetsi problem na zapade. Bohuzel.

  • Na komentář odpověděl(a) Antonín Daněk v komentáři #7
 7. 7
  Antonín Daněk

  danek<zavináč>antonindanektečkacz

  >Evča: Aha, nic jsi neudělala. Já jen, že jsem tu používal IE7 a v tom neni vidět tvuj nick. icon_lol.gif Ale proč se mě neptej. Nemam nic. icon_cry.gif

  >webelo: Přesně. icon_confused.gif

  • Tento komentář je reakcí na příspěvek #6, který napsal(a) webelo
  • Tento komentář je reakcí na příspěvek #5, který napsal(a) Evča
  • Na komentář odpověděl(a) Evča v komentáři #8
 8. 8
  Evča

  e.v.u.l.a<zavináč>centrumtečkacz

  Vždyť říkám, už nepijte slivovicu a běžte fachat a další dříč už bude pomalu v Kanadě >> http://www.mirecekp.net/muj...seattle/

  • Tento komentář je reakcí na příspěvek #7, který napsal(a) Antonín Daněk
 9. 9
  Kamelka

  eli.k281<zavináč>gmailtečkacom

  Ahoj všichni..:)
  z Irska jsem se vrátila před půlrokem. Bylo to tam strašně moc fajn..:) Dlouho jsem si takhle nic neužila jako v týhle zemičce. Je půvabná, počasí mi vyhovovalo a lidi jsou neskutečně milí. Budu se tam po létě vracet a chci si zkusit najít nějakej job..:)
  Sháněla jsem si to přes jeden poptávkový web, kde je toho strašně moc..:)
  Irsko doporučuju všem, je to o něčem jiném..:))

  http://www.aaapoptavka.cz/p...ani.html