Jak probíhal první celý týden v Irsku? Co jsme zařizovali? Jak jsme hledali práci? Čtěte dále.

Pátý den - pondělí

PPS

Ráno jsme se vydali na Department of Social and Family Affairs, kde se dá zaregistrovat PPS. Jedná se o osobní číslo, který tady potřebujete na všechno, dá se přirovnat k rodnýmu číslu. Potřebujete k němu dva doklady s fotografií a důkaz o tom, že někde bydlíte. Měli jsme výpis o zaplacení účtů a podepsané prohlášení od landlorda, takže nebyl žádný problém. Vyplnili jsme nejřív formulář v angličtině a následoval ještě jeden, kterej byl dokonce v češtině. icon_eek.gif

P1020134.jpg

Úředníkovi bylo krásně rozumět, už byl asi na cizince zvyklej. Před náma byla jakási rodinka černochů. icon_smile.gif Vtipný bylo, že se tu daly vidět na zdech nalepený pomocný instrukce v polštině.

knihovna

Poté jsme se přesunuli do knihovny. Člověk tu má 30 minut na internetu zdarma, každá další za 1€. Monitory mají nastavený hodně malý rozlišení a nemůžete nic ukládat na lokální disk -> nelze posílat CV, takže na inzeráty se odtud odpovídat nedá. To nás ale stejně moc nepálí, když máme doma k dispozici notebook spolubydlícího. Vytiskli jsme si tu naše upravené CVčka, za 10c / list.

Zbytek dne

Pokračovali jsme na FAS (místní pracovní úřad) a vytiskli si nějaké inzeráty. Už bylo dost po poledni, takže jsme se přesunuli domů na oběd. Po obědě proběhlo pár telefonátů a poslali jsme nějaké e-maily. Jeden telefonát význam měl. Mám prý přinést CV a dál se uvidí. Bohužel je to až v Douglasu, no možná tam zítra zajedu.

Také jsme se snažili najít bezpečnostní agenturu, kde pracuje Martin. Nakonec se nám to podařilo, ale už bylo moc pozdě, budem tam muset zajít jindy.

Večer jsem si vypisoval seznam hotelů a to, kde jsou, abych měl na následující den nějaké výchozí body. Chci totiž další den udělat útok na hotely. Domluvili jsme se s Lubošem, že půjdeme každý sám za sebe, což by mohlo mít lepší efekt.

Taky tu byl landlord opravit sprchu, v neděli nefungovala.

Šestý den - úterý

DSC07222.JPG

Ráno jsme si popřáli hodně štěstí a vyrazili. Obcházel jsem hotely ze seznamu + další, který jsem po cestě potkal. Zkoušel jsem i větší B&Bčka a hostely, ale těch moc nebylo, vlastně po jednom od každýho. Někde mě rovnou poslali pryč, jinde si vzali CV, že prý momentálně nic není. Je jasný, kde to CV skončí. icon_smile.gif

V jednom hotelu jsem vyplňoval application form. Vedlě mě řešil nějakej manager s notebookem bussines, já řešil se slovníkem v mobilu neznámý slovíčko.

Celej den hodně pršelo. Deštník moc nepomáhal, protože do toho ještě foukal vítr. Narazil jsem na docela luxusní univerzitu. Celý okolí patří k univerzitě - ubytování pro studenty a různý oddělení. Taky je tu velká zahrada, kterou protýká řeka (Lee).

Luboš to vzal pěkne po jednom. Kde to trošku vypadalo, šel tam a ptal se na práci. Taky rozdal víc CV, ale práce žádná.

Sedmý den - středa

Štředa probíhala v podobném duchu jako předešlý den - hledání práce resp. rozdávání CV. Asi v 10 dopoledne jsme se náhodou s Lubošem potkali kus od centra. Chodili jsme pak teda dopoledne spolu - zdá se že to má stejně nulovej efekt jako když chodíme zvlášť. icon_smile.gif

P1020142.jpg

Po obědě jsem jel autobusem do Douglasu. Jednak jsem se chtěl zeptat v restauraci, kam jsem v pondělí volal, jednak jsem to prostě chtěl zkusti někde dál od centra - Douglas je skoro na kraji Corku.

Bohužel v inzerátu byla poněkud obecná adresa - Douglas - a zas tak malej neni. Možná jsem tam byl, možná ne. Obcházel jsem tam místní restaurace apod., rozdával CV, pořád to samý.

Luboš dostal číslo na nějakýho chlapíka okolo třídění odpadu. :) No uvidíme. Stáňa nám dal číslo na agenturu, kde před dvěma týdny hledali 10 uklizečů, tak tam zítra zavoláme. Jak to tady tak znám, tak už to bude dávno pryč.

Mimochodem, koupil jsem si v Tescu 4 bagety za 2€ a salám za 4€. Akce !!

Osmý den - čtvrtek

P1020145.jpg

Ráno bylo docela pěkný počasí, ale ze zkušenosti jsem si stejně radši vzal deštník. Šli jsme společně do Black poolu, kde by dle Stáni měly být sklady apod.

Zkutečně tam toho bylo docela hodně, zase jsme ale max. tak rozdali CV. Při návratu na oběd jsme se stavili v knihovně - Luboš potřeboval dotisknout CV. Já tam byl den před, takže nebylo třeba. Taky jsme se stavili v Tescu, kde jsme koupili mimo jiné 8 vajíček za asi 2€. Tou dobou už hodně hustě pršelo.

K obědu jsem měl špagety + konzervu. Bylo vidět, že s dávkováním nemáme zkušenosti, protože jsme toho udělali i na večeři. icon_smile.gif

Po obědě jsme valili na druhou část Black poolu, hustě pršelo, foukal vítr a dost jsme promokli i přes bundy a deštník. Všude z nás byli moc nadšení. Došli jsme až na jeden konec Corku (foto).

Po návratu do města jsme koupili Independent Newspapers, kde měly být inzeráty s prací. Byly, ale samý high end managerský pozice, podobně jako v Irish Times, který jsem kupoval tušim v pátek.

Dneska jsme toho hodně nachodili. Důležitou novinkou je to, že tenhle den odlítnul Stáňa na 3-týdenní dovolenou do Čech. Vzal si jenom batoh se suvenýrama a letěl. Říkal, že až se vrátí, ať už koukáme mít práci. No zatim to vypadá, že až se vrátí, tak už tu nebudem.

Volal jsem na číslo, který mi dal (uklízení). Ptali se na zkušenosti a já de*il přiznal, že žádný nemam. Ono na uklízení musí mít člověk školy, že? Taky se ptali na safe pass, na kterej je tady dost slyšet, ale ten bohužel nemáme.

Devátý den - pátek

Rozhodli jsme se popojet autobusem někam dál, šli jsme se tedy podívat na nádraží na jízdní řády. Luboš to vzal z St. Patric street do Bishoptownu. Já z navazující Grand Parade do Mahonu. Bishoptown byl klasický obytný suburb, takže to byla zbytečná cesta. V Mahonu bylo nákupní centrum, ale taky jsem nebyl úspěšnej. Domů jsem to vzal přes Black rock.

Tak to by bylo. icon_cry.gif Na zbytek fotografií se můžete podívat do galerie.

nekomentováno

Neváhejte napsat k článku komentář

Nevyplňujte: