Minulou neděli jsme se vydali před cestou za prací na hrad Blarney. Stálo to za to (né že by to bylo drahý :) ).

Ráno

Ráno jsme dělali nějaké úpravy na našich CV. Zjistili jsme totiž, že bez zkušeností (alespoň v tom CV) to nepůjde. Stáňa nám připomněl: Lhát, lhát, lhát. Řekl Lenin. icon_smile.gif Teda nevim jestli to opravdu pan Lenin řekl, ale pro nás je to momentálně určitě dobrá myšlenka. Taky jsem poslal maily na nějaký inzeráty.

Před obědem přišel náš landlord (člověk vlastnící tenhle dům). Ještě s jednim člověkem dělal nějaký opravy. No opravoval ... měl jsem pocit, že má vystudovanou průmyslovku. Všechno totiž řešil izilační páskou. Díra v odpadu? Šup jí tam. icon_smile.gif Je to docela vtipnej starší chlapík. Dělá vtipy, kterým vůbec nerozumim. icon_smile.gif

Hrad Blarney

Blarney neni daleko, dá se tam dostat městskou (resp. něčím, co se dá považovat za městskou) dopravou za necelých 7€ včetně zpáteční cesty. Vstup stál nepříjemných 10€, ale musíme si přece taky trošku zapamátkařit.

P1020105.JPG

Hrad je proslulý především zdejším kamenem, ke kterému se váže legenda. Kdo kámen políbí, získá dar výřečnosti. Prý je oblíbeným cílem politiků. Ten kámen neni úplně snadno dostupnej, musíte si lehnout na záda, natáhnout ruce dozadu (chytnout se), a ještě se zaklonit. To vše úplně nahoře hradu, takže pod váma je docela propast. No, na začátku to vypadá, jaká to bude šílená a nebezpečná věc. Když tam přijdete, zjistíte že u kamene je obsluha, která vás jistí a pod kamenem jsou mříže, takže ani neni kam spadnout.


Bylo to tu pěkný, kromě hradu samotného je tu jakýsi dungeon a taky rozlehlé zahrady. Všude samá zelená, hodně fotografický místo. Ostatně podívejte se na fotky níže (musel jsem udělat hodně úzkej výběr).

P1020066.JPG

P1020072.JPG

P1020078.JPG

P1020086.JPG

P1020090.JPG

P1020094.JPG

P1020104.JPG

P1020106.JPG

P1020112.JPG

P1020114.JPG

P1020115.JPG

P1020127.JPG

Cestou na autobus jsme hodili drobný do řeky pro štěstí, koupili pohledy a valili dom.

5 komentářů

Neváhejte napsat k článku komentář

Nevyplňujte:

 1. 1
  Scotty

  kapl.tom<zavináč>centrumtečkacz

  Aaah to tam chodíte v mikinách? :) To vám závidím, tady jsou třicítky a i v šortkách je tu hic :D.

  • Na komentář odpověděl(a) Antonín Daněk v komentáři #2
 2. 2
  Antonín Daněk

  danek<zavináč>antonindanektečkacz

  Tady je ideální ITácký počasí. Když pracovat za počítačem, tak v Irsku. Pořád tady prší nebo je aspoň zataženo. Dneska zase celej den propršel. V den kdy jsme byli v Blarney bylo ještě krásně.

  • Tento komentář je reakcí na příspěvek #1, který napsal(a) Scotty
 3. 3
  Sestřička Terezka

  Nazdarek brasule, koukam, ze se snazite taky trochu vejletit, dobry to napad, pokud totiz nahodou nejakej den v Irsku neprsi, je ho treba vyuzit. :) Na Blarney jsme sice nebyly,ale vsechny ty irsky hrady mi prijdou hodne podobny, viz napr. Ross Castle http://www.terezy.tym.cz/fu...o%202007 Zdravstvuj a pevny nervy s hledanim jobu. ;)

  • Na komentář odpověděl(a) Antonín Daněk v komentáři #4
 4. 4
  Antonín Daněk

  danek<zavináč>antonindanektečkacz

  Jo, jo, v neděli to asi zas někam vezmem. Musíme si dát něco za odměnu ... že jsmem nic nenašli. icon_smile.gif

  • Tento komentář je reakcí na příspěvek #3, který napsal(a) Sestřička Terezka
 5. 5
  Michael

  michaelf.ms<zavináč>gmailtečkacom

  Úžasná krajina v okolí toho hradu, ovšem ten nápis je mnohem lepší :)).